Aranżacja Swiatłem

Wpisy

 • czwartek, 25 września 2014
  • Kolorowe lampy LED, gdzie będą pasować?

   Nie włącznie odpowiedni wystój wnętrza , które zostało zaaranżowane zgodnie z aktualnymi zasadami stylistycznymi ale ponadto prawidłowo rozlokowane oraz o odpowiednich parametrach oświetlenie ma olbrzymi wpływ na funkcjonalizm naszych mieszkań. Klasyczne lampy sufitowe, lampy stojące a także kinkiety naścienne jeszcze do niedawna stanowiły podstawowe źródła światła. Pojawienie się na rynku żarówek LED rozpoczęło nie tylko nową erę w branży oświetleniowej ale także wyraźnie zwiększyło możliwości aranżacyjne, które można zastosować w każdym mieszkaniu.

   Dlaczego żarówki LED

   Oświetlenie LED dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii już w najbliższej przyszłości z powodzeniem stanie się zamiennikiem standardowego oświetlenia żarowego lub fluorescencyjnego. Zaletą jaką charakteryzują się lampy sufitowe pod postacią świecących diod oprócz emisji szalenie przyjaznego dla oka człowieka światła są zdecydowanie najbardziej energooszczędnym a także najbezpieczniejszym rozwiązaniem , które proponuje we współczesnych czasach rynek specjalizujący się w oświetleniach.

   Gdzie znajduje zastosowanie energooszczędne oświetlenie LED

   Oświetlenie opierające się na wykorzystaniu nowatorskiej technologii LED może znaleźć zastosowanie przede wszystkim jako klasyczne lampy sufitowe. Doskonale sprawdzić się może w przypadku zastosowania podwieszanych sufitów , które są wykonane z płyt kartonowo-gipsowych wyraźnie ułatwiając dowolną a co za tym idzie najlepiej dopasowaną do naszych indywidualnych oczekiwań aranżację ze światła. Tego rodzaju lampy sufitowe mogą zapewnić wymagane światło w salonach, kuchniach, łazienkach a nawet w sypialniach.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kolorowe lampy LED, gdzie będą pasować?”
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 września 2014 13:19
 • środa, 27 sierpnia 2014
  • Od świeczki do lamp solarnych – historia oświetlenia

   Światło współtowarzyszy nam od prastarych czasów. Wtedy wystarczały ludzkości promienie słońca, ale wraz z odkryciem ognia nieustannie poszukiwano metod, które umożliwią rozświetlić m.in. jaskinie. Toteż następnym „wynalazkiem” prehistorycznego człowieka została prymitywna pochodnia. Wieszano ją na ścianach groty, rozświetlając pomieszczenia. Dziś z powodzeniem zastępuje je oświetlenie Wrocław, proponując nam nowoczesne kinkiety.

   Kolejne wynalazki


   Pochodnie z okresu średniowiecza dawały możliwość ich wykorzystywania na zewnątrz i w podróży – były drewniane, owinięte lennym włosiem i pomoczone smołą. Te pochodnie w głównej mierze rozświetlały drogę, odstraszały przed gromadami wilków i dzikich zwierząt, czy także w trakcie wypraw i podbojów - do podpalania zdobytych osad.
   Sporym uznaniem cieszyły się również lampy oliwne, wynalezione już od ok. X wieku p.n.e Egipcjanom.

   A świece?


   Pierwsi znali je Etruskowie (w drugim tysiącleciu p.n.e), kolejni byli Chińczycy (IV wiek p.n.e) i od nich akurat trafiły do Europy. Bogatsi dysponowali świecami robionymi z wosku pszczelego, biedniejsi – z tłuszczu zwierzęcego. Świece są z nami do dziś jako element dekoracyjny i wytwarzane są z parafiny lub stearyny. Zazwyczaj wykorzystuje się je w aromaterapii (dzięki odpowiednim dodatkom i wytwarzanym woniom).
   Epoka średniowiecza to moda na świeczniki, zwisające, kute żyrandole. Ich wytwarzaniem zajmowali się kowale.

   Rewolucja w oświetleniu


   Takim etapem niewątpliwie było udoskonalenie przez Ami Argenda lampy olejnej i wynalazek naszego naukowca, chemika, farmaceutę i przedsiębiorcę Ignacego Łukasiewicza. Dalszy krok to udoskonalenie lampy łupkowej, czy oświetlenia gazowego (do dziś działają lampy gazowe, nadając bulwarom wybranych miast nastroju i tajemniczości, dzięki delikatnej barwie iluminacji.
   Szczególnie ważny etap to wyprodukowanie pierwszej żarówki przez Thomasa Edisona Alvara w 1879 roku.

   Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji Europejskiej żarówki tradycyjne odeszły do lamusa. Zastępują je z powodzeniem lampy fluorescencyjne, świetlówki LED, ulepszone żarówki wykonane w technologii halogenowej, kompaktowe.
   Teraz zapewne nikt nie wyobraża sobie bytu bez sztucznego światła. Towarzyszy nam wszędzie – w domu, firmie, na ulicy. Supernowoczesne techniki, wysokie standardy, troska o ochronę środowiska, przeróżne wzornictwo – to daje nam dziś oświetlenie wrocław. Producenci często w projektach wracają do korzeni i z chęcią naśladują stare wzornictwo, materiały wykorzystywane stulecia temu do wytwarzania osłon oświetleniowych. Coraz chętniej do produkcji osłon używa się materiałów z odzysku.
   Największą popularnością w obecnym wieku cieszą się lampy solarne, które zasila promieniowanie słoneczne. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Od świeczki do lamp solarnych – historia oświetlenia ”
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   środa, 27 sierpnia 2014 07:57
 • środa, 20 sierpnia 2014
  • Najczęściej popełniane błędy przy zakładaniu oświetlenia

   Gros z nas nie wyobraża sobie życia i prawidłowego funkcjonowania bez oświetlenia. By nie męczyło, a pomagało w wykonywaniu mnóstwa czynności, koiło i relaksowało zdało by się już w fazie projektu instalacji zwrócić specjalną uwagę na rozmieszczenie jego źródeł. Nie jest to proste – wymaga kreatywności i doświadczenia. Jeśli nie przewidzimy pewnych sytuacji, wskazana będzie przebudowa instalacji, co związane jest z kosztami lub będziemy zmuszeni do zaakceptowania z zaistniałym dyskomfortem.

   O czym więc należy pamiętać?


   Po pierwsze o projekcie i odpowiednim rozmieszczeniu gniazd i źródeł światła (kinkiety, lampy). Inaczej sytuacja będzie się miała w lofcie czy domu, a inaczej w firmie czy wnętrzu biurowym, hali.
   Instalacja elektryczna ma umożliwiać pracę i funkcjonowanie – musi być niezawodna. Warto powierzyć te zadania fachowcom.
   Po wtóre wskazany jest skuteczny uziom. Gwarantuje bezpieczeństwo instalacji wewnątrz domu, ale i odgromowej (głównie idzie o bezpieczeństwo sprzętów domowych, komputerów, telewizji itd.). Najlepszym rozwiązaniem jest  tzw. uziom fundamentów (możliwy do realizacji w fazie budowy). Pozostałe rodzaje uziomu można poczynić później, ale bywa to utrudnione, no i bardziej kosztowne.
   Po trzecie warto określić rzeczywiste zapotrzebowanie domu na moc. Przy czym warto zaznaczyć, że jest ono uzależnione nie tylko od mocy podłączonych w pomieszczeniach sprzętów, ale i metody i częstotliwości ich użytkowania.
   Kolejnym wartym uwagi fragmentem instalacji jest liczba obwodów. Przyjęto, że jeden obwód to 10 gniazd lub 20 źródeł światła. W odniesieniu do mieszkania, czy domu to często zbyt wiele –  wówczas w pomieszczeniach wszystkie lampy były by zasilane z jednego obwodu. W sytuacji niebezpiecznej, usterki zgasły by wszystkie w całym budynku. Tak więc warto zastosować przynajmniej dwa obwody, z mniejszą liczbą źródeł światła na pietrze.
   Częstym błędem bywa obciążenie faz nierównomiernie. Najczęściej z tego powodu zdarzają się awarie w pracy instalacji, uszkodzenia przewodów. Nie jest to dobre dla sieci, dlatego  podział obwodów na różne fazy jest idealny (chroni przed pozbawieniem prądu wskutek awarii sieci itp.).
   Pozostałymi, najczęstszymi błędami instalacji jest zabezpieczenie przełącznikami różnicowoprądowymi małej ilości obwodów, małą rozdzielnica lub utrudniony do niej dostęp. Należy pamiętać o ich systematycznym kontrolowaniu. Często przewody układane są poniżej rur ściekowych – to błąd, który może nas kosztować zalaniem i zniszczeniem instalacji, na skutek awarii rur i zalania.

   By uniknąć takich błędów i cieszyć się światłem, jaki dają lampy w naszym domu, na początku inwestycji warto zaangażować wykwalifikowanych monterów i projektantów takiego oświetlenia – dobiorą okablowanie, podzespoły i inne części wpływające na piękno i funkcjonalność.  Jednak głównym ich zadaniem będzie rozmieszczenie punktów tak, aby całość była bezpieczna, ergonomiczna, dostosowana do danego pomieszczenia, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, a także aby nie okazała się wadliwa.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   środa, 20 sierpnia 2014 12:18
 • czwartek, 07 sierpnia 2014
  • W jaki sposób dopasować oświetlenie do wystroju wnętrza?

   Wybierając oświetlenie do każdego pomieszczenia warto pomyśleć, jakie ma spełniać funkcje. W niektórych miejscach potrzebujemy mniej światła, niż w innych. Odpowiednie rozplanowanie i dobór lamp dobrze wpływać będzie na nasze samopoczucie, uczyni należyty klimat i spowoduje, że każde będzie przytulne i funkcjonalne. Oświetlenie w naszych mieszkaniach powinno dzielić się na typowo ozdobne, które zapewni komfort, klimat i zaakcentuje aranżację i to użytkowe, które pomaga w wykonywaniu codziennych prac domowych. Oświetlenie w konkretnych miejscach

   Salon

   Podczas planowania i doboru oświetlenia w salonie trzeba pamiętać, że to punkt centralny każdego domu, gdzie spędzamy mnóstwo czasu. Warto zakupić więc oświetlenie różnorakie to bardziej, ale i mniej intensywne. Często salony łączone są z pokojem stołowym, gdzie wspaniale nad stołem sprawdzą się lampy sufitowe. Górne oświetlenie podświetlą ogromną część powierzchni. W obecnych czasach wybór lamp jest tak wielki, że można połączyć te same modele lamp sufitowych z kinkietami, czy funkcjonalnymi i zapewniającymi spokój i klimat lampami stojącymi. Nierzadko wyposażone są w regulowane poziomy światła, dzięki temu będzie można odpocząć i zrelaksować na kanapie.

   Kuchnia

   To tu każda pani domu ma swoje królestwo, które powinno być rozjaśnione kilkoma źródłami światła. Stosownym wyborem będą lampy sufitowe, ale również dodatkowo zamontowane halogeny czy oświetlenie pod szafkami. Zapewne ułatwią i uprzyjemnią pracę.

   Łazienka

   Jest to punkt, w którym często nie ma okien, szczególnie w blokach. Ważne więc, by oświetlenie centralne było rozprowadzone równomiernie. Należy zwrócić specjalną uwagę na oświetlenie lustra. W nowoczesnych aranżacjach często stosowane jest relaksujące oświetlenie LED.

   Sypialnia.

   Pokój, w którym chętnie odpoczywamy, relaksujemy się, gawędzimy i, zgodnie z statystykami, spędzamy maksymalnie dużo czasu. Warto zadbać, by oświetlenie było mało intensywne, rozproszone, ma uspokajać i rozluźniać. Oczywiście można tez na zapas zainstalować lampy sufitowe o łagodnej tonacji światła.

   Pokój dziecka

   To miejsce, które ma rozwijać fantazję, sprzyjać nauce i zabawom najmłodszych. Producenci prześcigają się w tej chwili w coraz to nowszych ofertach dla dzieci – lampy sufitowe, żyrandole, z regulowanym kierunkiem światła, lampki biurkowe czy kinkiety z postaciami z bajek, w różnych kształtach i kolorach. Każdy wyszuka wymarzone dla siebie. Oprócz zasadniczych funkcji, jakie spełnia oświetlenie w domu, można za jego pomocą zwiększać, {zmniejszać|pomniejszać|zwężać| przestrzenie. Jak widać prawidłowo dobrane oświetlenie w domu to nie lada wyzwanie. Jeśli już zaaranżujemy odpowiednie, będzie sprzyjać codziennej pracy ale i odpoczynkowi.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „W jaki sposób dopasować oświetlenie do wystroju wnętrza?”
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 sierpnia 2014 11:13
 • środa, 30 lipca 2014
  • Lampy fluorescencyjne – zasada powstawania światła

   Lampy fluorescencyjne działają na nieco innej zasadzie aniżeli reszta spotykanych żarówek. Lampy fluorescencyjne wypełnione są parami rtęci oraz gazami szlachetnymi. Na przeciwległych końcach świetlówki umieszczone są wolframowe elektrody zaś jej wewnętrzne ścianki pokryte są luminoforem. Na skutek wyładowań między elektrodami i parami rtęci wywołane zostaje promieniowanie ultrafioletowe, które pobudza luminofor , a następnie jest zamieniane w promieniowanie świetlne. Bardzo szkodliwe promieniowanie UV jest w całości zatrzymywane w środku świetlówki dzięki zastosowaniu szkła sodowego.

   Doskonała zamiana energii elektrycznej w świetlną.   Lampy fluorescencyjne dużo lepiej aniżeli tradycyjne żarówki spożytkowują energię do wytwarzania światła. Poprzez to same lampy nie rozgrzewają się tak bardzo jak inne żarówki. Daje to o wiele większe możliwości przy projektowaniu źródeł oświetlenia wykorzystujących świetlówki. Dobrym przykładem mogą być lampy wiszące których konstrukcja nie potrzebuje zabezpieczenia się przed gorącą żarówką.

   lampy fluorescencyjne – minusy.   Lampy fluorescencyjne nie nadają się do doświetlania miejsc, w których często włącza i wyłącza się światło. Przykładem takiego miejsca może być łazienka. Częste zapalanie i gaszenie znacząco skraca żywotność tego typu lamp. Lampy wiszące z zainstalowaną lampą fluorescencyjną rewelacyjnie nadają się do oświetlania korytarzy i innych miejsc, w których światło nie jest zbyt często wyłączane i włączane. W korytarzach rewelacyjnie sprawdzają się nowoczesne lampy wiszące. Tego typu lampy doskonale sprawdzą się także w biurach, w których dość często występuje problem z dziennym oświetleniem.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Lampy fluorescencyjne – zasada powstawania światła”
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   środa, 30 lipca 2014 12:50
 • poniedziałek, 21 lipca 2014
  • Światło w ogrodzie

   W wielu przypadkach właściwy dobór instalacji oświetleniowej decyduje w końcowym efekcie o funkcjonalności ogrodu. Właściwie zainstalowane lampy wiszące albo stojące nie tylko ułatwiają bezpieczne przemieszczanie się o zmroku po ogrodzie a nawet dojście do budynku ale dodatkowo można je wykorzystać do wyeksponowania elementów dekoracyjnych zarówno wybranej części ogrodu jak i budynku. Na rynku oświetleniowym oferowane są w sprzedaży różne modele lamp, wykorzystując które można stworzyć niezwykle praktyczne oświetlenie ogrodowe. Do wyboru wszelkiego typu lampy wiszące bądź stojące, halogeny ogrodowe a nawet świecące figurki. 

   Oświetlenie tarasu


   Oświetlenie tarasu pozwala o zmroku przyjemnie spędzać czas na łonie przyrody. W posiadających zadaszenie tarasach świetnie sprawdzają się lampy wiszące, które umieszczone w centralnym punkcie dachu idealnie oświetlą jego całe wnętrze. Z kolei lampy wieszane na ścianie w postaci ogrodowych kinkietów zagwarantują niepowtarzalny nastrój a emitowane przez nie światło ułatwi swobodne spożycie na tarasie kolacji ze znajomymi.

   Oświetlenie furtki


   Oświetlenie wejścia na działkę ma za zadanie zapewnić bezpieczne przejście do domu i w związku z tym tak bardzo istotna jest jego profesjonalna instalacja. Do oświetlenia furtki wejściowej, która posiada zadaszenie przede wszystkim stosuje się lampy wiszące. Praktycznym rozwiązaniem mogą również okazać się umieszczone na specjalnych wysięgnikach lampy halogenowe, których światło należy skierować  na klamkę, zamek a także dzwonek.

   Oświetlenie ścieżki ogrodowej


   Na oświetlenie przechodzących przez ogród ścieżek zazwyczaj wybierane są lampy w odpowiednich obudowach dedykowane do instalacji naziemnej lub lampy stojące rozmieszczone wzdłuż przejścia.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Światło w ogrodzie”
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 lipca 2014 09:22
  • Lampy energooszczędne. Moda, czy konieczność?

   W ofercie wielu sklepów rynku oświetleniowego znaleźć można w sprzedaży lampy nowoczesne, które przede wszystkim przystosowane są do wykorzystania funkcjonalnych a przy tym oszczędzających energię świetlówek. Nie tylko obowiązująca już od od dawna moda na włączenie ekologii w nasze codzienne życie ale w pierwszej kolejności ustawodawstwo Wspólnoty Europejskiej zmuszają państwa przynależące do korzystania z  energooszczędnych rozwiązań rynku oświetleniowego.


   Rezultatem polityki unijnej jaka sprzyja zastosowaniu ekologicznych rozwiązań jest ustawa, której sentencja założyła etapowe wycofanie ze sprzedaży klasycznych żarówek.
   Zgodnie z zaleceniami zwykłe żarówki obowiązkowo zastąpią już w niedalekiej przyszłości ich energooszczędne zamienniki. W związku z tym lampy nowoczesne aby spełnić postawione standardy dostosowane są już do zamienników, które charakteryzują się wyraźnym mniejszym poborem prądu.


   Lampy nowoczesne mogą emitować światło wykorzystując do tego zadania oszczędzające energię świetlówki kompaktowe czy  świetlówki LED. Świetlówki kompaktowe w porównaniu z tradycyjnym żarówkami pobierają aż pięciokrotnie mniej prądu i mogą być eksploatowane aż przez dziesięć tysięcy godzin. Jeszcze ekonomiczniejszym rozwiązaniem są świetlówki LED. Te z kolei pobierają prawie dziesięć razy mniej prądu od wycofywanych  ze sprzedaży żarówek przy zapewnieniu tej samej wartości wydajności i natężenia światła.


   Mając na względzie wykluczenie z obiegu do końca 2016 roku nieekologicznych żarówek i zastąpienie je  bardziej energooszczędnymi  świetlówkami już dziś decydując się na zakup oświetlenia można przemyśleć nasze oczekiwania bądź priorytety dążące do ekologicznego życia.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 lipca 2014 08:58
 • piątek, 13 czerwca 2014
  • Oświetlenie dbające o naturę

   Ekologia, troszczenie się o wspólną planetę i środowisko, to temat, który jest obecnie tematem nr 1. W zasadzie każdy z nas myśli o tym w jaki sposób powinniśmy zadbać o wspólne środowisko, a w konsekwencji o naszą przyszłość na Ziemi. Pamiętać koniecznie trzeba, że dbanie o środowisko naturalne nie potrzebuje wyrażać się w spektakularnych gestach i czynach. Wystarczy zacząć minimalnymi kroczkami – zakręcając wodę przy szczotkowaniu zębów, oddzielając odpady czy też wybierając produkty, które umożliwiają przyjazne środowisku oświetlenie. Współczesne technologie pozwalają obecnie używanie oświetlenia, które nie będzie szkodziło środowisku.

   Ekologiczne oświetlenie LED

   Najbardziej popularnym przyjaznym środowisku oświetleniem są obecnie lampy LED. Oświetlenie Wrocław znalazło znakomite zastosowanie dla lamp LED i traktuje je jako klasyczne lampy uliczne. Oświetlenie {ekologiczne sprawdzi się także w wykorzystaniu przemysłowym, a także w prywatnych domach. Takie oświetlenie ekologiczne jest estetyczne i może interesująco zaaranżować wnętrze. Oświetlenie Wrocław stosuje także lampy LED w sygnalizatorach świetlnych i również elementach infrastruktury miasta. Oświetlenie LEDowe może być wielokolorowe i to jeszcze bardziej powiększa możliwości jego użycia. Użycie oświetlenia LEDowe powoduje zminimalizowanie wydzielanego przez żarówkę ciepła. Dodatkowo diody zastosowane w tego rodzaju oświetleniu pozbawione są substancji, które mogą być toksyczne. Do zakupu ekologicznego oświetlenia LEDowego zachęcać może również cena. Lampki typu LED co prawda same w sobie do tanich nie należą, lecz w dalszej ich eksploatacji możemy liczyć na duże oszczędności . Ekologiczne oświetlenie typu LED zużywa mniej mocy. Na dodatek jest bardzo wydajne. Specjaliści szacują, że oświetlenie typu LED zwraca się po roku używania.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   piątek, 13 czerwca 2014 13:25
 • piątek, 16 maja 2014
  • Lampy na zewnątrz

   Lampy na zewnątrz domu to zasadniczo element dekoracyjny. Pełnią również funkcje użytkowe doświetlając nasz budynek i jego okolice, jeśli zamieszkujemy w miejscowości gdzie nie zamontowano jeszcze oświetlenia gminnego.


   Po co lampy zewnętrzne

   Każdorazowo oświetlenie na zewnątrz mocno różni się od lamp stosowanych we wnętrzach domów. Różnice te polegają rzecz jasna na odporności lamp montowanych na zewnątrz na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Lampy zewnętrzne muszą być odporne nie jedynie na wilgoć, którą przynoszą ze sobą opady pogodowe, ale również na duże wahania temperatur. Lampy powinny zachować swoje własności użytkowe i estetyczne zarówno w upalne dni, gdy temperatura sięga do 30 stopni w cieniu, jak i mroźne zimy, kiedy to zdarzają się w naszym kraju mrozy sięgające - 20 stopni Celsjusza.

   Oświetlenie zewnętrzne wykonane niestarannie i ze złej jakości materiałów nie sprawdzą się w takich warunkach więcej niż dwa lata. Lampy na zewnątrz muszą być wykonane z odpornych materiałów, których zewnętrzna warstwa powinna zostać dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie. Idealnie dobrane lampy zewnętrzne dodają naszemu domowi wyjątkowego charakteru. Uwypuklają jego naturalne piękno i styl. Ogród wzbogacony dobrze dobranym oświetleniem wygląda pięknie nie tylko za dnia. Noc i lampy potrafią wydobyć z niego tajemnicze, prawie bajkowe piękno. Koszt lamp na zewnątrz są różne. Wahają się od kilku do nawet kilku tysięcy złotych. Pamiętać jednak trzeba, że jest to zakup na długie lata i na pewno nie powinno się na niej oszczędzać.

   Jeżeli mieszkasz niedaleko Wrocławia i szukasz oświetlenia zewnętrznego wystarczy, że wpiszesz w swojej google hasła: lampy wrocław lub oświetlenie wrocław, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   piątek, 16 maja 2014 08:30
 • czwartek, 24 kwietnia 2014
  • Idealne miejsce dla lampek stołowych

   Projektując i aranżując pomieszczenia nie powinniśmy zapomnieć o tak ważnej kwestii jak odpowiednio dobrane oświetlenie. Oprócz górnego i bocznego oświetlenia powinno koniecznie pamiętać również o punktach doświetlających, które spowodują, że nasze lokum nabierze spersonalizowanego charakteru.

   Czym są elementy doświetlające   Elementy doświetlające to różnego rodzaju lampy, które będą uzupełniały oświetlenie górne i boczne. W roli punktów doświetlających idealnie sprawdzą się w podobny sposób lampy stojące na podłodze, jak i lampy stołowe. Wśród lamp stołowych znajdziemy zarówno innowacyjne lampy futurystyczne czy lampki ledowe, jak i lampy designerskie, witrażowe i inne.

   Gdzie usytuować lampki stołowe   Urządzając doświetlenie za pomocą lampek stołowych, należy przeanalizować, jaką rolę ma pełnić dany element świetlny. Doświetlając na przykład biurko powinniśmy zainwestować w typowe lampy biurkowe lub lampy zaciskowe. Z kolei na stoliczkach przy łóżku postawić możemy lampki nocne lub zegarki świetlne. Lampy stołowe dobrze sprawdzą się również na stolikach czy etażerkach. Wtedy możemy zainwestować w lampy witrażowe, solne lub lampki stołowe z tkanin. Jeżeli urządzamy pokój dziecięcy warto pomyśleć o lampach stołowych wykonanych z myślą właśnie o najmłodszych. Tego rodzaju lampy są wielokolorowe, często połączone z pozytywkami, a także z projektorami nocnego nieba.

   Poszukując lampki dla siebie warto przejść się do miejscowych sklepików reklamujących się jako {np.|na przykład): oświetlenie Wrocław, Poznań lub podobnie. Dokonując zakupu lampy w miejscu swojego zamieszkania oszczędzimy cenę przesyłki, a także unikniemy zagrożenia uszkodzenia lampki w transporcie. 
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamski900
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 kwietnia 2014 11:00